Levelezés beállítása Microsoft Outlook 2024 for macOS levelezőkliensben
Első lépés, hogy az Outlook megnyitása után a felugró ablakban add meg az e-mail címed. Ha nincs felugró ablak (már lett hozzáadva egy fiók korábban vagy bezártad), akkor ezt az Eszközök/Tools menü Fiókok/Accounts pontjának megnyitása után a Hozzáadás/Add Account gombbal elő tudod hozni.
A következő lépésben a fiók Microsoft Cloud-hoz kapcsolásának átugrásával folytatjuk. Ugyan az összekapcsolás működhet, ennek a működésének a támogatása a Microsoft oldaláról történik, mivel ennek a működésére ráhatásunk nincs.
Ezt követően az E-mail fiókhoz kapcsolódó hitelesítő adatok megadása következik. Itt kapcsold be, hogy minden beállítás látható legyen.
Bejövő levelek beállításánál a felhasználói név megegyezik az e-mail címmel, a jelszó pedig azzal, amit a vezérlőpulton az e-mail fiók létrehozásakor vagy szerkesztésekor megadtál, valamint a kiszolgáló IMAP szerver a tárhelyed kiszolgálójának teljes hosztneve (fqdn, pédául kermode.dima.hu).
Kimenő levelek beállításánál (SMTP) fontos, hogy külön általunk biztosított SMTP szolgáltatásunkat, az internetszolgáltatód SMTP szolgáltatását vagy a tárhellyel azonos kiszolgálón lévő SMTP szervert használod e.
- Tárhellyel azonos kiszolgáló használata esetén megegyezik a kiszolgáló, a felhasználó és a jelszó a bejövő adataival, a titkosítás StartTLS és a port 587.
- Ha külön SMTP szolgáltatásunkat használod (pl. SMTP 1-4 vagy egyedi), az ahhoz kapott adatokat add meg ebben a részben. Ezeket külön levélben küldjük ki a szolgáltatás létesítését követően. A kiszolgáló jellemzően eskimo.dima.hu vagy postal.dimail.hu.
- Internetszolgáltatód által biztosított SMTP kapcsolat esetén a szolgáltató információi alapján járj el.
Az SMTP adatokról és a szolgáltatásról ide kattintva tájékozódhatsz bővebben. Beállítás során érdemes elolvasni a hivatkozott részt!
![]() | ![]() |
Az utolsó lépés, hogy hozzáadd a fiókot. A Hozzáadás/Add Account gomb megnyomása után a kliens teszteli a beírt adatokat és amennyiben sikerül bejelentkeznie a megadott adatokkal nem marad több lépés hátra a fiók hozzáadásával kapcsolatban. Amennyiben hibát érzékel, piros szöveg jelenik meg a korábban mutatott beállítások oldalon.